Tanie latanie   Bilety lotnicze do Wiedeń 
Loty do Wiednia (Austria) w promocyjnej cenie

 
Loty do Wiednia z Warszawy od 547zł LOT

 
Loty do Wiednia z Warszawy od 547zł LOT

Informacje: Wiedeń

Vienna_Int_Apt

Wiedeń należy do jednych z najczęściej odwiedzanych metropolii w Europie, ponieważ zachwyca on swoją niezwykłą architekturą oraz atmosferą. Przyjeżdża tam co roku kilka milionów osób, które chciałyby zaznajomić się z kulturą, dziejami oraz tradycjami Austrii. We Wiedniu będzie można zobaczyć naprawdę wiele interesujących zabytków, które dokumentują historię całego kraju oraz Europy, a także odpoczniemy tam w zielonych parkach, gdy zobaczymy już wszystko to, co czeka na nas w tym magicznym miejscu. Do Wiednia będzie można obecnie dostać się bardzo szybko oraz komfortowo samolotami, więc jeżeli zależy nam na spędzeniu tam romantycznego weekendu czy też dłuższego urlopu, wówczas warto zdecydować się na usługi operatorów linii lotniczych. Za bilety lotnicze nie przyjdzie zapłacić nam dużo, ponieważ do dyspozycji mamy również oferty tanich przewoźników, więc podróż będzie niedroga.

Stolica Austrii położona jest w północno-wschodniej części kraju. Przez miasto przepływa rzeka Dunaj, która dzieli je na dwie części. Początki Wiednia sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Początkowo była to celtycka osada, ale w następnych latach przejęło ją Imperium Rzymskie. Wiedeń otrzymał prawa miejskie dopiero w XIII wieku i od tego czasu był ważnym miastem Rzeszy Niemieckie, a następnie Cesarstwa Austriackiego oraz Austro-Węgier, gdzie rezydowali władcy z dynastii Habsburgów.

Wiedeń pełen jest różnego rodzaju fascynujących zakamarków. Jego secesyjna zabudowa oraz mnóstwo zabytków sprawiły, że obecnie jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. We Wiedniu koniecznie należy przeznaczyć na zwiedzanie tak dużo czasu, jak to tylko możliwe. Najwięcej interesujących zabytków znajdziemy w centrum miasta. Tam zwiedźmy katedrę św. Szczepana, która została wzniesiona w XIII wieku oraz jest wspaniałym przykładem gotyckiego stylu architektonicznego. Oprócz tego powinniśmy też poświęcić czas na zobaczenie kościoła św. Ruprechta oraz św. Karola Boromeusza. Uwagę przykuwa też neogotycki ratusz, Kolumna Morowa, budynek parlamentu oraz Kościół Wotywny. Zobaczmy przepiękne pałace: Hofburg, pałac Kinskich czy Schönbrunn. We Wiedniu zwiedźmy także muzea, między innymi: Muzeum Historii Sztuki czy Galerię Albertina.

Wstąpmy też do Wiener Prater, czyli jednego z największych parków w całej Europie. Kiedyś odbywały się tam zawody myśliwskie rodziny Habsburgów. Dzisiaj można tam miło spędzić czas w lunaparku z jednym z największych i najstarszych diabelskich młynów, a także jest to jedno z ulubionych miejsc do odpoczynku Wiedeńczyków, więc sprawdźmy również, co ciekawego czeka tam na nas.

Do Wiednia najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można liczyć na najlepszą pogodę. Wówczas słupki rtęci wskazują na około 25 stopni Celsjusza oraz rzadko kiedy pojawiają się pochmurne i deszczowe dni. Wiosny oraz jesienie także są świetnym pomysłem na wyprawę do Wiednia, ponieważ jest tam wtedy mniej turystów, ale też trzeba liczyć się z nieco chłodniejszą pogodą, ale temperatury nie spadają raczej poniżej 15 stopni Celsjusza.