Tanie latanie   Bilety lotnicze do Sztokholm 
Loty do Sztokholmu (Szwecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Sztokholmu z Warszawy od 39zł Ryanair

 
Loty do Sztokholmu z Warszawy od 39zł Ryanair

 
Loty do Sztokholmu z Gdańska od 79zł Wizzair

 
Loty do Sztokholmu z Warszawy od 891zł LOT

Informacje: Sztokholm

Sztokholm jest bardzo często wybieranym miastem przez te osoby, które chciałyby zaznajomić się nieco bliżej z kulturą oraz historią Skandynawii. W tej stolicy Szwecji czeka na nas wiele interesujących miejsc do zobaczenia, a także każdy będzie mógł znaleźć tam coś, co będzie mogło zająć jego pobyt – może być do zwiedzanie historycznych zabytków, muzea i galerie sztuki, jak i liczne imprezy kulturalne, które odbywają się tam dość często. Nie powinniśmy też zapominać o tym, aby wypróbować lokalnej kuchni, która na pewno będzie mogła zachwycić każdego. Sztokholm to zatem doskonała propozycja zarówno na romantyczny weekend w nieco innej scenerii, jak i wycieczkę ze znajomymi lub rodziną do miasta, które co prawda nie jest tak bardzo popularne jak inne europejskie stolice, ale również przywieziemy stamtąd same miłe wspomnienia. Do Sztokholmu można obecnie najłatwiej dostać się samolotami. Nieopodal metropolii znajduje się duże międzynarodowe lotnisko, a dodatkowo często można zakupić też bilety lotnicze tanich przewoźników, więc za podróż do Szwecji wcale nie zapłacimy wiele.

Sztokholm znajduje się we wschodniej części kraju i położony jest na stałym lądzie oraz kilkunastu różnych wysepkach na Morzu Bałtyckim w zatoce Saltsjön. Ze względu na swoje umiejscowienie często nazywany bywa Wenecją Północy. Miasto jest domem dla przeszło 825 tysięcy osób, ale w całej aglomeracji żyje przeszło 1,2 miliona mieszkańców Szwecji. Jest to bardzo ważne centrum administracyjne oraz siedziba parlamentu, rządu oraz rodziny królewskiej. Dodatkowo Sztokholm jest mającym duże znaczenie ośrodkiem gospodarczym i ekonomicznym. Samo miasto może poszczycić się bogatą historią, która obija się w jego zabytkach. W okresie średniowiecznym miasto było znane z handlu, a także od połowy XV wieku było stolicą Szwecji, gdzie rezydowali władcy kraju.

Jeżeli zamierzamy udać się do Sztokholmu, powinniśmy pamiętać o tym, aby dość dużo czasu przeznaczyć na zwiedzanie, gdyż metropolia ta pełna jest różnego rodzaju malowniczych zakamarków. Powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na spacer po jej centrum, gdzie będzie można zobaczyć Pałac Królewski nazywany po szwedzku Kungliga Slottet, majestatyczną katedrę, a także Dom Rycerstwa i Szlachty w Sztokholmie oraz przepiękny ratusz położony nad wodą. W Sztokholmie czeka na nas również wiele ciekawych muzeów i parków, gdzie będzie można odpocząć. Zobaczmy między innymi Muzeum Okrętu Vesa – szwedzkiego okrętu wojennego z XVII wieku, wyspę Djurgården, która stanowiła królewski zwierzyniec, gdzie urządzano łowy, a dzisiaj mieści się tam zoo i skansen. Spróbujmy też pysznej lokalnej kuchni i zobaczmy, czy na czas naszego pobytu w mieście, nie będą miały miejsca jakieś ciekawe imprezy kulturalne.

Do Sztokholmu najlepiej wybrać się w okresie letnim, kiedy to można bez problemu zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki oraz jednocześnie cieszyć się z ciepłej pogody. Zimą miasto też odznacza się przepięknym wyglądem, gdy pada tam śnieg, ale nie dla każdego ujemne temperatury są spełnieniem marzeń.