Tanie latanie   Bilety lotnicze do Rzym 
Loty do Rzymu (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Rzymu z Warszawy od 131zł Ryanair

 
Loty do Rzymu z Warszawy od 131zł Ryanair

 
Loty do Rzymu z Katowic od 159zł Wizzair

 
Loty do Rzymu z Krakowa od 669zł Austrian

Informacje: Rzym

Rzym

Przepiękne miasto, które może zawrócić w głowie każdemu. Doskonałe zabytki, wspaniała pogoda, unikatowa atmosfera, przepyszne jedzenie oraz wiele innych atrakcji – Rzym powinien być odwiedzony przez nas przynajmniej raz w życiu. Ta włoska metropolia może pochwalić się naprawdę ciekawymi atrakcjami, więc jeżeli mamy okazję ją zobaczyć, wtedy nie powinniśmy wahać się ani przez chwilę. Jej bogata oraz zawiła historia będzie z pewnością mogła opowiedzieć nam mnóstwo opowieści, które znamy już z książek, filmów oraz piosenek, a to jeszcze nie wszystko. Rzym będzie najlepszą propozycją na wakacje pełne zwiedzania unikatowych zabytków oraz poznawania kultury Włoch, dlatego też już teraz zobaczmy, jacy przewoźnicy mogą zaproponować nam bilety lotnicze do stolicy tego kraju. Obecnie nie będzie nas to wcale tak dużo kosztowało, ponieważ tani przewoźnicy często oferują nam różnego rodzaju promocje.

Rzym położony jest w zachodniej części państwa włoskiego niedaleko wybrzeża morskiego. Przez miasto przepływa rzeka Tyber, a jego okolice zachwycają zielonymi wzgórzami i równinami, gdzie uprawia się oliwki oraz cytrusy. Rzym jest domem dla przeszło 2,7 miliona osób, a jeszcze więcej mieszka ich w całej aglomeracji. Jest to bardzo ważne centrum administracyjne, polityczne oraz gospodarcze Włoch, które cały czas się rozwija oraz proponuje wszystkim nowe możliwości. Początki Rzymu giną w mrokach historii, ale według legendy miał on zostać założony przez Romulusa w VIII wieku przed naszą erą. Rzym to bardzo bogate dzieje, które odzwierciadlają się w zabytkach tego właśnie miasta. Będziemy mogli zobaczyć tam zarówno budowle pochodzące z epoki starożytności, jak i nowsze zabudowania, które świadczą o tym, że Rzym przez wieki był miastem o bardzo dużej randze. Dodatkowo to właśnie tam mieści się siedziba kościoła rzymskokatolickiego – Watykan, który jest miejscem pielgrzymek.

W Rzymie czeka na nas wiele różnych zabytków. Przede wszystkim należy dokładnie rozplanować swoją trasę wycieczkową, gdyż ich oglądanie będzie mogło zająć nam naprawdę dużo czasu. Powinniśmy zacząć od centrum. Tam będziemy mogli zobaczyć Koloseum, Forum Romanum, fontannę di Trevi, rzymski Panteon, Schody Hiszpańskie, Palatyn, drogę Via Sacra i mnóstwo innych. Odwiedźmy Watykan, a także udajmy się na Pole Marsowe, gdzie będzie można zwiedzić mauzoleum cesarza Oktawiana Augusta. Zachwyci nas też Zamek Świętego Anioła, Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie czy Bazylika św. Pawła. Na turystów czeka też mnóstwo muzeów, dzięki którym będzie można jeszcze bliżej zapoznać się z kulturą i dziejami tego miasta.

Jeżeli chcemy udać się do Rzymu w celach turystycznych, wówczas powinniśmy zdecydować się na lato. Co prawda to właśnie w tym okresie przybywa tam najwięcej żądnych przygód i dobrej zabawy turystów, ale pogoda z pewnością będzie mogła zrekompensować nam te utrudnienia. Niemniej jednak także wiosna i jesień odznaczają się ciepłymi i słonecznymi dniami, więc te pory roku też będą dobrym pomysłem na podróż do „Wiecznego Miasta”.