Tanie latanie   Bilety lotnicze do Paryż 
Loty do Paryża (Francja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 119zł Wizzair

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 119zł Wizzair

 
Loty do Paryża z Krakowa od 125zł easyJet

 
Loty do Paryża z Wrocławia od 131zł Ryanair

 
Loty do Paryża z Warszawy od 670zł LOT

 
Loty do Paryża z Krakowa od 719zł Austrian

Informacje: Paryż

Luk_Triumfalny

Paryż do doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby spędzić niezapomniane wakacje w Europie. To miasto może zagwarantować nam zarówno świetne zabytki, które opowiedzą nam bogatą historię tego miejsca, tajemnicze nekropolie, które nadają mu niezwykłego klimatu, zielone parki i ogrody, ciekawe imprezy kulturalne, które odbywają się tam niemal codziennie, a także wiele innych atrakcji, które sprawiają, że Paryż nigdy nie będzie nudny. Warto też wskazać, że miasto to jest dobrym pomysłem zarówno na romantyczny weekend, jak i na dłuższy pobyt ze znajomymi czy rodziną. Gdy chcemy dostać się do stolicy Francji szybko i komfortowo, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu lotniczego. Dzisiaj bez problemu kupimy dla siebie tanie bilety lotnicze i tym samym podróż tam będzie kosztowała nas naprawdę niewiele.

Paryż położony jest w centralnej części kraju nad rzeką Sekwaną oraz otoczony malowniczymi równinami i wzgórzami. Samo miasto liczy sobie przeszło 2,2 miliona osób, ale aglomeracja paryska to już około 12 milionów mieszkańców, co czyni z niej także największe skupisko ludności w kraju. Paryż jest ważnym centrum administracyjnym oraz ekonomicznym i gospodarczym kraju. Dodatkowo mają tam swoje siedziby liczne szkoły wyższe, w tym słynna Sorbona, oraz ośrodki naukowe, a także jest to miasto, które co roku odwiedza około 30 milionów turystów. Historia miasta rozpoczyna się przeszło dwa tysiące lat temu, kiedy było ono niewielką osadą celtycką, która następnie przeszła w ręce Rzymian. W okresie średniowiecznym Paryż został znacznie rozbudowany. To tam pod koniec XVIII wieku wybuchła rewolucja francuska, która odbiła się szerokim echem we wszystkich europejskich krajach i tam miały miejsce demonstracje Wiosny Ludów w 1848 roku. Dzisiaj jest to tętniące życiem miasto, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w swoim życiu.

W Paryżu będzie można zobaczyć mnóstwo zabytków z różnych epok, więc będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwy przekrój wszystkich stylów architektonicznych. Symbolem całego miasta jest wieża Eiffla, którą koniecznie należy zobaczyć oraz warto zdecydować się na wjechanie na nią, skąd rozciąga się bardzo malownicza panorama całego miasta. Następnie zobaczmy Łuk Triumfalny, katedrę Notre-Dame oraz bazylikę Sacré-Cœur na wzgórzu Montmartre, kompleks Les Invalides, gdzie odwiedzić możemy Kościół Inwalidów i kilka interesujących muzeów, kościół nazywany Panteon czy Operę Garnier. W Paryżu czeka na nas też mnóstwo innych muzeów, jak na przykład światowej sławy Luwr czy Muzeum Orsay, centrum Pompidou, Musée de Cluny, gdzie będzie można zobaczyć mnóstwo zabytków sztuki średniowiecznej i wiele innych muzeów i galerii sztuki.

Jeżeli chcemy udać się do Paryża, wówczas najlepiej zrobić to latem, kiedy możemy liczyć na najwyższe temperatury oraz dobrą pogodę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że będzie tam także wielu innych turystów, więc gdy chcemy ominąć tłumy, wtedy możemy zdecydować się na wycieczkę wiosną lub jesienią, kiedy temperatury są niższe, ale mimo to jest tam ciepło.