Tanie latanie   Bilety lotnicze do Oslo 
Loty do Oslo (Norwegia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Oslo z Poznania od 19zł Ryanair

 
Loty do Oslo z Poznania od 19zł Ryanair

 
Loty do Oslo z Szczecina od 59zł Wizzair

Informacje: Oslo

oslo

Oslo jest świetnym pomysłem zarówno na podróż zimą, gdy będzie można podziwiać tam malownicze zimowe krajobrazy, jak i latem, kiedy w pełni będzie można poświęcić się zwiedzaniu tamtejszych zabytków czy uczestniczeniu w licznych imprezach kulturalnych. Norweska stolica to wspaniałe miejsce na wakacje, więc warto się zastanowić nad wyjazdem właśnie tam, a na pewno przywieziemy same miłe wspomnienia. Jeżeli będziemy chcieli się tam dostać szybko i wygodnie, najlepszym pomysłem będzie transport lotniczy. Niedaleko metropolii mieści się międzynarodowy port lotniczy, więc bez problemu uda nam się tam dostać szybko i wygodnie. Dodatkowo często za bilety lotnicze wcale nie będziemy musieli płacić dużo, gdyż swoje loty oferuje tam wielu tanich przewoźników i tym samym podróż do Norwegii nie będzie nas dużo kosztowała.

Oslo znajduje się w południowej części Norwegii. Jego otoczenie zachwyca zielonymi wzgórzami i fiordami latem, które zimą pokrywają się grubą warstwą białego puchu, który zachęca do uprawiania tam sportów zimowych. Samo miasto jest ważnym centrum administracyjnym, gdzie swoją siedzibę ma norweski parlament, ośrodkiem handlowym, przemysłowym i finansowym. Swoje siedziby ma tam wiele przedsiębiorstw, więc często bywa to też miejsce, gdzie wyjeżdża wiele osób w poszukiwaniu dla siebie pracy. Poza tym działa tam blisko tysiąc firm związanych z sektorem morskim, który jest jednym z najważniejszych branż Norwegii. Początki Oslo giną w mrokach dziejów. Przyjęło się, że miejscowość ta została założona w połowie XI wieku przez króla Haralda III Surowego. Od wczesnych lat działało tam biskupstwo, a także rozwijał się handel. Niestety w okresie średniowiecznym znaczenie Oslo podupadło, co miało też związek z faktem, że tereny te zostały zajęte przez Duńczyków. W połowie XVII wieku padło ono również ofiarą dużego pożaru. Miasto jednak zostało odbudowane i od początku XIX wieku stało się siedzibą królów i stolicą Norwegii. Dzisiaj jest to największa metropolia tego kraju, która przyciąga swoim pięknem i bogatymi dziejami także wielu turystów.

Będąc w Oslo, powinniśmy zwrócić uwagę na te zabytki, które dokumentują dawne dzieje miasta. Ciekawą propozycją będzie zwiedzenie fortecy oraz zamku Akershus, który pochodzi z XIII stulecia oraz pełnił funkcje obronne. Obecnie można tam zobaczyć wiele interesujących eksponatów w muzeum. Na uwagę zasługuje majestatyczny pałac królewski, który swoimi początkami sięga wieku XIX oraz można również go zwiedzać. Jest on też obecnie siedzibą króla Haralda V, ratusz miejski, budynek parlamentu oraz zbytkowe zabudowania w historycznym centrum. Oslo to też prawdziwa enklawa interesujących muzeów. Można wstąpić tam do muzeum Vigelanda, Łodzi Wikingów, Muzeum Ludowego, doskonale wyposażonej Galerii Narodowej, Muzeum Muncha czy muzeum statku polarnego Fram, gdzie znajduje się ten właśnie statek. Jeżeli będziemy chcieli odpocząć po wyczerpującym zwiedzaniu, wówczas możemy zrobić to w licznych parkach. Nie zapomnijmy też wypróbować lokalnych specjałów kulinarnych.