Tanie latanie   Bilety lotnicze do Mediolan 
Loty do Mediolanu (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Mediolanu z Wrocławia od 67zł Ryanair

 
Loty do Mediolanu z Wrocławia od 67zł Ryanair

 
Loty do Mediolanu z Gdańska od 119zł Wizzair

 
Loty do Mediolanu z Krakowa od 749zł Austrian

 
Loty do Mediolanu z Warszawy od 775zł LOT

Informacje: Mediolan

mediolan

Mediolan jest jednym z częściej odwiedzanych włoskich miast, które może pochwalić się wieloma interesującymi zabytkami oraz niezapomnianą atmosferą. Gdy zwiedziliśmy już Rzym, a chcielibyśmy jeszcze bardziej zapoznać się z Włochami, wówczas Mediolan będzie doskonałym rozwiązaniem zarówno na weekend, jak i na nieco dłuższy pobyt. Mediolan jest pełen ciekawych muzeów i galerii sztuki, a tamtejsza pogoda będzie z pewnością doskonale akompaniowała naszej wyprawie. W Mediolanie spędzimy wiele miłych chwil i jeszcze nie raz będziemy chcieli tam powrócić, aby odświeżyć swoje wspomnienia. Do tego włoskiego miasta można najwygodniej dostać się samolotami, ponieważ w pobliżu znajdują się dwa lotniska. Obecnie bez problemu kupimy bilety lotnicze za naprawdę niewiele i tym samym możemy zaoszczędzić dość dużo na podróży do Włoch.

Mediolan położony jest w północno-zachodniej części kraju w regionie Lombardii. Miasto otacza malownicza Nizina Padańska, a także w oddali rozpościerają się wzniesienia Alp. Pod względem liczby ludności jest to drugie miasto we Włoszech i mieszka tam przeszło 1,3 miliona osób, a wraz z okolicznymi miejscowościami liczba ta jest jeszcze wyższa. Mediolan jest ważnym krajowym ośrodkiem przemysłowym. Swoje zakłady ma tam między innymi Alfa Romeo oraz Pirelli, a także jest to mający duże znaczenie ośrodek odzieżowy, gdzie swoje pracownie ma wielu światowej sławy projektantów mody i odbywają się tam ich pokazy. Oprócz tego jest to również ważny węzeł komunikacyjno-transportowy oraz znajduje się tam kilka ważnych szkół wyższych.

Mediolan może poszczycić się bogatymi dziejami, które widoczne są w zabudowaniach metropolii. Jej początki wiążą się z panowaniem Rzymian, a następnie było ono zarządzane przez rodzinę Sforzów, która odegrała w historii tego miejsca bardzo dużą rolę. Przez pewien czas Mediolan należał też do Francji i Hiszpanii oraz Austrii. Od połowy wieku XIX był pod panowaniem Zjednoczonego Królestwa Włoch. W Mediolanie będziemy mogli znaleźć mnóstwo świadectw historycznych wydarzeń, zatem warto poświęcić wiele czasu na spacery po mieście oraz odwiedziny w muzeach i galeriach sztuki. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na najsłynniejszą operę świata, czyli La Scalę, która została wzniesiona w XVIII wieku. Swoim pięknem przyciąga także zabytkowy ratusz ora zamek Castello Sforzesco i rezydencja Ospedale Maggiore. Zachwycą nas także budowle sakralne, w tym między innymi katedra, której budowę rozpoczęto w XIV wiek, bazylika Santo Stefano Maggiore, św. Ambrożego czy św. Eufemii oraz wiele innych przepięknych kościołów.

Jeżeli chcemy udać się do Mediolanu, aby tam móc zobaczyć przepiękne zabytki oraz dzieła sztuki i eksponaty, wówczas najlepszym okresem na to będzie lato. Wtedy możemy liczyć na wysokie temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza, słoneczne i bezchmurne niebo i brak opadów. Jesienią także możemy spędzić tam miło czas, a turystów w tym czasie jest też mniej, więc zwiedzać miasto można spokojniej i swobodniej. Zimy w Mediolanie z kolei często są śnieżne.