Tanie latanie   Bilety lotnicze do Malmo 
Loty do Malmo (Szwecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Malmo z Gdańska od 59zł Wizzair

 
Loty do Malmo z Wrocławia od 67zł Ryanair

Informacje: Malmo

Malmo jest miastem znajdującym się w południowej części Szwecji nad cieśniną Sund oraz na półwyspie Skania. Jest to jedno z często wybieranych miejsc przez turystów, którzy pragną bliżej zaznajomić się z magią oraz atmosferą tej Skandynawskii. Czeka tam na każdego wiele interesujących zabytków, imprez kulturalnych oraz możliwości spędzania swojego wolnego czasu, więc na pewno w Malmo nie będziemy się ani przez chwilę nudzili. Ze względu na swoje połączenie z duńską Kopenhagą nad Sundem będzie można również wygodnie udać się do tego miasta i poznać jego zabytki i historię. Jeżeli chcemy dostać się do Malmo, to najszybszym sposobem będzie skorzystanie z transportu lotniczego. Niedaleko miejscowości zlokalizowane jest międzynarodowe lotnisko, a dodatkowo swoje usługi świadczą tam też tani operatorzy, wiec gdy zdecydujemy się właśnie na nich, to za bilety lotnicze wcale nie będziemy musieli płacić dużo. Malmo jest zatem doskonałym rozwiązaniem zarówno na romantyczny weekend, jak i na nieco dłuższy pobyt, podczas którego jeszcze dokładniej będzie można zaznajomić się z tym szwedzkim miastem.

Malmo liczy sobie przeszło 300 tysięcy mieszkańców, a wraz z okolicznymi miasteczkami żyje tam prawie pół miliona osób. Sama metropolia ma dość długą historię i ze względu na swoje położenie była ona od zawsze związana z handlem morskim. Malmo prawa miejskie zyskało w XIV wieku, ale pierwsze wzmianki o miasteczku pochodzą już z XII wieku. W okresie od XIV do XVI wieku było to jedno z bardzo ważnych miast o charakterze handlowym w regionie Morza Bałtyckiego, a także należało ono wtedy do Danii. Dzisiaj jest to ważny krajowy ośrodek gospodarczy oraz ekonomiczny, gdzie swoje siedziby ma wiele międzynarodowych przedsiębiorstw. Prężnie działa tam przemysł stoczniowy i maszynowy, a ponadto Malmo jest też odgrywającym dużą rolę węzłem komunikacyjno-transportowym.

Jeżeli chcielibyśmy się bliżej przypatrzeć historii miasta, wówczas najwięcej o niej będą mogły opowiedzieć nam liczne zabytki. Warto poświęcić czas na spacery po centrum, gdzie będziemy mogli między innymi zobaczyć przepiękny XVI-wieczny ratusz, synagogę oraz kościół św. Piotra, który został wzniesiony w XIV wieku. Ważnym zabytkiem jest też zamek Malmöhus, którego początki datuje się na XV stulecie i obecnie znajduje się tam muzeum miejskie, które przechowuje wiele ważnych eksponatów. Nad całym miastem góruje też nowoczesny wieżowiec Turning Torso, której budowa została zakończona w 2005 roku.

Malmo może pochwalić się też pięknymi parkami oraz malowniczymi okolicami. Nie zapomnijmy o odwiedzeniu innych muzeów i galerii sztuki, a także możemy tam wypróbować pyszną lokalną kuchnię, która na pewno przypadnie nam do gustu.

Jeżeli chcemy udać się do Malmo, wtedy najlepiej zrobić to latem, ponieważ możemy liczyć wówczas na najwyższe temperatury oraz słoneczną pogodę. Wiosny i jesienie są nieco chłodniejsze oraz pojawia się wtedy więcej opadów, ale nawet w letnie wakacje nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą parasola, ponieważ też zdarzają się przelotne deszcze.