Tanie latanie   Bilety lotnicze do Madryt 
Loty do Madrytu (Hiszpania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Madrytu z Krakowa od 298zł Ryanair

 
Loty do Madrytu z Krakowa od 298zł Ryanair

 
Loty do Madrytu z Warszawy od 799zł LOT

Informacje: Madryt

MAD-Barajas_Int_Apt

Madryt – stolica i największe miasto Hiszpanii, które liczy sobie przeszło 3,2 miliona mieszkańców. Ulokowane w malowniczej okolicy u podnóża gór Sierra de Guadarrama na Wyżynie Kastylijskiej oraz przy rzece Manzanares. Madryt jest jedną z częściej wybieranych miejscowości turystycznych w Europie oraz może zaproponować nam naprawdę wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, imprez kulturalnych czy też wspaniałą atmosferę, której nie może zapewnić nam żadne inne miejsce. Przepiękne zabytki, zielone parki czy pyszne jedzenie – dzięki nim pobyt w stolicy Hiszpanii na pewno będzie należał do udanych i jeszcze nie raz będziemy chcieli tam powrócić. Jeżeli zamierzamy udać się do Madrytu, wtedy najlepiej zdecydować się na transport lotniczy. Położony niedaleko metropolii port lotniczy będzie mógł zaproponować nam najwygodniejszy oraz najszybszy sposób na podróż, a za bilety lotnicze wcale nie będziemy musieli płacić dużo, jeżeli uda nam się zakupić je w cenach promocyjnych, co jest dość łatwe, ponieważ na trasie pomiędzy tym hiszpańskim miastem a wieloma miastami Polski działają tani operatorzy.

Madryt uważany jest za jedną z najstarszych miejscowości w całej Europie. Było ono dość dużą osadą już w II wieku przed naszą erą, gdy żyli tam Rzymianie. Następnie ziemie te dostały się pod panowanie Maurów. W średniowieczu oraz latach późniejszych miasto zyskało status ważnego centrum handlowego, gdzie przybywali kupcy z całej Europy. Rozbudowywano wtedy infrastrukturę miejską oraz wzniesiono między innymi przepiękny Alkazar, czyli duży kompleks pałacowy, który był siedzibą królów Hiszpanii. Obecnie na jego miejscu znajduje się Pałac Królewski, gdyż w połowie XVIII wieku Alkazar spłonął. W podobnym czasie zbudowano także przepiękny Escorial, który także był siedzibą władców, ale również mieścił się tam klasztor i ogromna biblioteka. Sam Madryt dzieli się na starą oraz nową część, ale jeżeli zamierzamy w pełni zapoznać się z tym magicznym miejscem, wówczas powinniśmy na zwiedzanie poświęcić jak najwięcej czasu, aby zobaczyć wszystkie piękne zakątki. Zacznijmy od słynnego placu Puerta del Sol, czyli Bramy Słońca. Wokół niego znajdują się liczne zabytkowe kamienice i odbywa się tam też wiele imprez kulturalnych. Oprócz tego powinniśmy przejść się na Plaza Mayor, czyli Główny Plac, który jest symbolem Madrytu. Odwiedźmy Pałac Królewski, przepiękną madrycką katedrę La Almudena, przespacerujmy się po Placu Kolumba, sprawdźmy, co ciekawego kryje się w kościele San Isidro oraz przejdźmy się mostem Puente de Segovia. Dodatkowo Madryt może zaproponować nam wspaniałe muzea i galerie sztuki, zatem na ich odwiedzenie także przeznaczmy odpowiednio dużo czasu.

Do Madrytu najlepiej udać się w okresie letnim, kiedy miejscowość ta pełna jest słońca, a wysokie temperatury zachęcają nas do odpoczynku oraz zwiedzania. W tym czasie jednak przybywa tam też wielu innych turystów, więc jeżeli zależy nam na tym, aby móc poznawać magię Madrytu wygodniej, wówczas postawmy na późną wiosnę lub jesień, kiedy temperatury także są wysokie.