Tanie latanie   Bilety lotnicze do Londyn 
Loty do Londynu (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Londynu z Warszawy od 84zł Ryanair

 
Loty do Londynu z Warszawy od 84zł Ryanair

 
Loty do Londynu z Krakowa od 150zł easyJet

 
Loty do Londynu z Gdańska od 159zł Wizzair

 
Loty do Londynu z Warszawy od 722zł LOT

Informacje: Londyn

Tower_Bridge

Jedno z największych miast Europy, które zachwyca swoimi przepięknymi zabytkami, niezapomnianą atmosferą oraz świetnymi możliwościami spędzenia wolnego czasu. Z pewnością w Londynie nikt z nas nie będzie się nudzić i jeszcze nie raz zapragniemy powrócić właśnie tam. Londyn jest popularny zarówno wśród turystów, których według szacunku co roku można spotkać tam aż 30 milionów, ale również osoby, które poszukują dla siebie pracy często wybierają to właśnie miasto ze względu na fakt, że działa tam bardzo wiele przedsiębiorstw i o znalezienie zajęcia jest łatwiej. Londyn to centrum gospodarcze, ekonomiczne, finansowe, edukacyjne i kulturalne, które jest też dużym węzłem komunikacyjno-transportowym, ponieważ krzyżują się tam autostrady, tory, a w pobliżu miasta zlokalizowanych jest kilka portów lotniczych. Właśnie dlatego warto skorzystać z możliwości transportu samolotem, gdy chcemy udać się do Londynu szybko i wygodnie. Obecnie za bilety lotnicze wcale nie zapłacimy dużo, gdyż swoje usługi oferuje tam również wielu tanich przewoźników.

Londyn może poszczycić się długą historią, która sięga czasów Imperium Rzymskiego. Już w IV wieku naszej ery założono tam biskupstwo i od tego momentu Londyn rozwijał się bardzo dynamicznie, przyciągając nowych mieszkańców. Dzisiaj jest to dom dla przeszło 7,7 miliona osób, a cała aglomeracja, w skład której wchodzą również inne miasteczka w okolicy, liczy sobie około 15 milionów mieszkańców, co czyni ją też jedną z największych w Europie i na całym świecie. Sam Londyn położony jest w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii i przepływa przez niego rzeka Tamiza, a w okolicy znajdują się malownicze równiny i wzgórza, które są też często wybierane przez mieszkańców Londynu, którzy pragną odpocząć poza zatłoczoną metropolią.

W samym Londynie czeka na nas naprawdę dużo różnego rodzaju zabytków. Powinniśmy poświęcić na ich zwiedzanie odpowiednio dużo czasu. Dodatkowo stolica Wielkiej Brytanii pełna jest też muzeów i galerii sztuki, które przechowują wiele ciekawych eksponatów i bezcennych dzieł. Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć Tower of London, czyli kompleks pełniący funkcje pałacowe i obronne. Możemy zwiedzić tam mennicę, więzienie, skarbiec czy arsenał, gdzie zobaczyć będzie można królewskie klejnoty koronacyjne oraz mnóstwo przedmiotów dokumentujących historię Anglii. Symbolem tego kraju, który także koniecznie należy zobaczyć, jest zegar Big Ben oraz Tower Bridge. Swoją majestatycznością zachwyca katedra św. Pawła, która została wzniesiona w XVII wieku, a jej wieże są wysokie na prawie 160 metrów, opactwo Westminsterskie, pałac Buckingham, gdzie rezydują brytyjscy monarchowie czy słynny Hyde Park. Nie zapomnijmy o zobaczeniu niezwykłych muzeów i galerii, w tym Tate Modern czy Muzeum Brytyjskiego oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Do Londynu najlepiej udać się w okresie letnim, ponieważ wtedy będzie można wygodnie zwiedzić wszystkie najważniejsze zabytki, ale w wakacje przybywa tam również dużo innych turystów, więc niektóre zabytki czy muzea mogą być zatłoczone.