Tanie latanie   Bilety lotnicze do Kopenhaga 
Loty do Kopenhagi (Dania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Kopenhagi z Warszawy od 549zł LOT

 
Loty do Kopenhagi z Warszawy od 549zł LOT

Informacje: Kopenhaga

Copenhagen_Apt

Kopenhaga, stolica Danii oraz jedno z częściej wybieranych przez turystów miast nordyckich, które może pochwalić się niezwykłymi zabytkami oraz przepięknymi widokami. Kopenhaga to doskonałe rozwiązanie, gdy będziemy chcieli zapoznać się z historią i kulturą Danii, a także spędzić swoje wakacje w nieco odmiennym miejscu, które co prawda nie może zagwarantować nam takiej pogody jak kurorty nad Morzem Śródziemnym, jednak i tak posiada wspaniały i unikatowy klimat, który zachwycić może każdego. Położenie Kopenhagi sprawia, że można też stamtąd wygodnie i szybko dostać się do szwedzkiego Malmo, więc wizytę w Danii będzie można połączyć z poznawaniem także innych krajów skandynawskich. Jeżeli chcemy udać się do Kopenhagi, wówczas najlepiej zdecydować się na transport samolotem. Nieopodal miasta zlokalizowane jest nowoczesne międzynarodowe lotnisko, z którego korzysta wielu europejskich i światowych przewoźników, więc będziemy mieli w czym wybierać. Gdy poświęcimy trochę czasu na poszukiwania, wówczas bez problemu znajdziemy dla siebie tanie bilety lotnicze i tym samym będziemy mogli zaoszczędzić na podróży do tego fascynującego miejsca.

Kopenhaga może poszczycić się długą historią. Była ona już dość dużym miastem w okresie średniowiecza i swój rozwój i bogactwo zawdzięczała ona wtedy przynależności do Hanzy, gdyż znajdował się tam jeden z większych portów morskich i do dzisiaj jest bardzo ważnym elementem Kopenhagi, która nadal korzysta z jego możliwości. W Kopenhadze znajdowało się też centrum władzy królewskiej Danii, a dzisiaj mieści się tam siedziba duńskiego parlamentu oraz jest to ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i edukacyjny całego kraju.

W Kopenhadze czeka na nas wiele interesujących zabytków, więc na zwiedzanie warto wygospodarować sobie nieco czasu. Zobaczymy tam zarówno budowle o charakterze świeckim, jak i sakralnym, a także będziemy mieli możliwość odwiedzenia wielu świetnie wyposażonych muzeów z bezcennymi eksponatami oraz galerii sztuki, które przechowują dzieła słynnych artystów. Zwróćmy uwagę między innymi na katedrę Najświętszej Marii Panny, która jest najważniejszym kościołem Danii ściśle powiązanym także z historią Kopenhagi, a także było to miejsce koronacji władców Danii. Swoją uwagę warto też poświęcić na zwiedzenie gotycko-renesansowego kościoła św. Ducha, kościoła Fryderyka, św. Mikołaja czy luterańskiego kościoła zamkowy w Christiansborgu. Swoim pięknem zachwyci nas też Amalienborg, który jest rezydencją duńskich monarchów, pałac Charlottenborg czy zamek Rosenborg. Koniecznie przejdźmy się też nabrzeżem, gdzie będziemy mogli zobaczyć kopenhaską Syrenkę.

Do stolicy Danii najlepiej udać się w okresie letnim, gdy możemy liczyć na najwyższe temperatury, ale należy przy tym pamiętać, że ze względu na morski klimat tego regionu, będą pojawiały się wtedy większe opady, więc powinniśmy zaopatrzyć się w parasole lub peleryny. Wiosna i jesień też będą dobrymi porami roku na odwiedzenie Kopenhagi, lecz musimy liczyć się też z niższymi wartościami na termometrach.