Tanie latanie   Bilety lotnicze do Kolonia 
Loty do Kolonii (Niemcy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Kolonii z Gdańska od 119zł Wizzair

 
Loty do Kolonii z Gdańska od 119zł Wizzair

Informacje: Kolonia

Kolonia jest miejscowością znajdującą się w zachodniej części Niemiec. Może ona pochwalić się długą oraz piękną historią, która odbija się w zabytkach tej metropolii, a także można spędzić tam miło czas, korzystając z wielu innych atrakcji. Odbywa się tam wiele imprez kulturalnych, interesujących koncertów i wernisaży, działają muzea i galerie sztuki, więc każdy powinien znaleźć dla siebie coś, co zapełni jego dzień. Kolonia jest też znana z tego, że jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego w Niemczech, a oprócz tego ważnym centrum gospodarczym i ekonomicznym, a także edukacyjnym kraju. Jeżeli chcemy bliżej zaznajomić się z magią Kolonii, wówczas zdecydowanie warto pomyśleć o podróży w to miejsce latem, gdy można liczyć na najlepszą pogodę. Do miasta najłatwiej dostać się transportem lotniczym. Dzięki bliskości międzynarodowego lotniska podróż tam jest szybka i komfortowa, a jeżeli znajdziemy jakąś interesującą ofertę, wówczas za bilety lotnicze wcale nie będziemy musieli płacić dużo.

Kolonia jest malowniczo położona nad rzeką Ren w regionie Nadrenii. Mieszka tam przeszło 1 milion osób, co czyni z niej również jedno z większych miast Niemiec. Początki Kolonii związane są z Imperium Rzymskim, a mianowicie zostało ono założone przez Agrypinę, żonę Klaudiusza. W IV wieku naszej ery powstała tam siedziba biskupstwa. W okresie średniowiecznym miasto zyskało charakter handlowy i czerpało zyski z przynależności do Hanzy. Wówczas założony został również uniwersytet. W czasie Rewolucji Przemysłowej stało się ono jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych i przemysłowych, a także znacznie się rozwinęło. W trakcie II wojny światowej Kolonia odniosła znaczne szkody, a odbudowa miasta trwała aż do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Gdy zamierzamy udać się do Kolonii, wówczas na pewno zachwycą nas tamtejsze zabytki sakralne. Panorama miasta oznaczona jest strzelistymi wieżami kościołów, a także dzięki swojemu religijnemu znaczeniu jest ona często miejscem pielgrzymek. Na pierwszy plan wybija się budowana od XIII do XIX wieku katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny, która ze względu na swoje piękno i wartość została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to budynek wzniesiony w stylu gotyckim, którego wieże mają przeszło 150 metrów. Oprócz tej świątyni warto też odwiedzić kościoły romańskie: św. Urszuli, św. Andrzeja, św. Pantaleona, NMP na Kapitolu czy św. Gerona. Gotyckim stylem odznacza się opactwo Deutz, kościół Kartuzów czy kościoł Antonitów. Na uwagę zasługują też obiekty świeckie: ratusz miejski, fragmenty miejskich fortyfikacji i gotycki dom tańca Gürzenich. W Kolonii czeka na nas też mnóstwo doskonale wyposażonych muzeów i galerii sztuki, a odpoczniemy w tamtejszych zielonych parkach.

Do miasta najlepiej udać się w okresie letnim, gdy można wtedy cieszyć się temperaturami rzędu 25 stopni Celsjusza. W mieście jest wtedy również dość dużo turystów, ale odbywają się tam wtedy też interesujące imprezy kulturalne, dzięki którym lepiej poznamy to magiczne niemieckie miasto.