Tanie latanie   Bilety lotnicze do Goteborg 
Loty do Goteborg (Szwecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Goteborg z Krakowa od 67zł Ryanair

 
Loty do Goteborg z Krakowa od 67zł Ryanair

 
Loty do Goteborg z Gdańska od 79zł Wizzair

Informacje: Goteborg

Goteborg jest miejscowością położoną w zachodniej części Szwecji. Miasto to przyciąga wielu turystów, gdyż może pochwalić się ono wieloma interesującymi zakątkami, a także malowniczymi okolicami, które zachwycą każdego miłośnik skandynawskich widoków. Samo miasto jest również bardzo ważnym krajowym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym, gdzie siedziby ma kilka dużych przedsiębiorstw, między innymi Volvo oraz SKF. W Goteborgu żyje około 510 tysięcy mieszkańców, a wraz z okolicznymi miasteczkami liczba tych osób wzrasta do około 925 tysięcy. Jeżeli zamierzamy zobaczyć piękno Szwecji lub chcielibyśmy zobaczyć zupełnie inne miejsca od tych, które są powszechnie wybierane, wówczas ten zakątek będzie na pewno doskonałym pomysłem. Dzisiaj do miasta można dostać się wyjątkowo szybko oraz wygodnie, ponieważ w jego okolicy znajduje się międzynarodowy port lotniczy. Dodatkowo często za bilety lotnicze nie będziemy musieli płacić dużo, gdyż wielu przewoźników oferuje nam tanie rozwiązania.

Goteborg jest miejscowością, która została założona stosunkowo niedawno. W XVII wieku Szwecja poszukiwała możliwości na łatwiejsze i tańsze przewożenie dóbr, co przeważnie wiązało się z opłatami ze strony Danii, która zajmowała Cieśniny Duńskie. Z tego też powodu król Szwecji Gustaw Adolf II postanowił założyć miasto, które będzie mogło rozwiązać ten problem. Do Goteborgu przypływały wtedy statki z Chin oraz innych krajów Azjatyckich, przywożąc luksusowe towary. W XIX wieku metropolia zyskała charakter przemysłowy, a także znacznie się rozbudowała. Dzisiaj Goteborg jest jednym z ważniejszych miast Szwecji. Jeżeli zamierzamy udać się tam w celach turystycznych, wówczas powinniśmy poświęcić nieco czasu na zaznajomienie się z wieloma ważnymi zabytkami. Warto zobaczyć plac Götaplatsen, w którego centralnym miejscu znajduje się rzeźba Posejdona, arsenał miejski nazywany Kronhuset, który został założony w połowie XIX wieku i jest obecnie najstarszą budowlą w mieście, przepiękną katedrę wzniesioną w stylu klasycystycznym czy warownię Nya Elfsborg, która broniła Goteborgu.

Poświęćmy też czas na zobaczenie muzeów, które mają do pokazania mnóstwo unikatowych eksponatów, przejdźmy się do zachwycającego ogrodu botanicznego, który jest największy w Szwecji, przepięknego parku Trädgårdsföreningen, gdzie można zobaczyć prawie 1400 różnych gatunków róż czy lunaparku Liseberg. Dodatkowo na miłośników turystyki rowerowej oraz spacerów czekają okolice miasta, więc nie powinniśmy mieć obaw, że będziemy się tam nudzili. Warto też sprawdzić, czy na czas naszego pobytu w Goteborgu nie są zaplanowane jakieś interesujące imprezy kulturalne.

Do miasta najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można liczyć na najwyższe temperatury oraz słoneczną pogodę. Słupki rtęci wskazują wówczas na około 20 stopni Celsjusza, więc będziemy mogli wtedy wygodnie zwiedzić całe miasto. Zimą Goteborg również zachwyca swoim widokiem i w tym czasie także można zobaczyć to miasto w całej okazałości, więc metropolia czeka na nas przez cały rok.