Tanie latanie   Bilety lotnicze do Glasgow 
Loty do Glasgow (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Glasgow z Rzeszowa od 127zł Ryanair

 
Loty do Glasgow z Rzeszowa od 127zł Ryanair

 
Loty do Glasgow z Gdańska od 159zł Wizzair

Informacje: Glasgow

Plac_George_Square

Glasgow jest miastem znajdującym się w środkowej części Szkocji. Jest to często wybierana miejscowość przez tych, którzy chcieliby zapoznać się bliżej z tym właśnie malowniczym regionem, dowiedzieć się więcej o jego tradycjach, historii czy folklorze. W Glasgow na każdego czeka wiele ciekawych atrakcji, które zapełnią dzień od rana do wieczora. Przede wszystkim będą to zabytki, które opowiadają dawne dzieje miasta oraz jego okolic, muzea, dzięki którym będzie można dowiedzieć się o Glasgow i Szkocji jeszcze więcej, czy też malownicze sąsiedztwo miasta, które zachwyca zielonymi równinami. Jeżeli myślimy o wyjeździe do Wielkiej Brytanii do pracy, wówczas to miasto także będzie dobrym pomysłem. Znajduje się tam wiele przedsiębiorstw, więc jej znalezienie nie będzie większym problemem. Jeżeli chcemy udać się do Glasgow, wówczas najlepiej zdecydować się na samolot. W pobliżu miejscowości zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy, a dodatkowo za bilety lotnicze wcale nie będziemy musieli płacić dużo, gdyż swoje usługi oferują nam tani przewoźnicy.

Glasgow jest domem dla przeszło 580 tysięcy osób, a wraz z okolicznymi miasteczkami żyje tam prawie 1,75 miliona osób, co czyni z niego jedno z największych miast Wielkiej Brytanii oraz największe miasto Szkocji. Położone jest ono nad rzeką Clyde. Historia Glasgow związana jest z handlowym charakterem miasta. W XVIII wieku często zawijały do niego statki kupieckie, co przyczyniło się też do wzrostu zamożności metropolii. W Wieku XIX zaczęły powstawać tam stocznie na rzece, a liczba mieszkańców stale się powiększała. Chociaż przez wiele lat Glasgow uchodziło za dość ponure miasto, to jednak obecnie znajduje się ono na listach tych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić i tym samym znacznie odmieniło swój wizerunek.

W Glasgow możemy znaleźć wiele interesujących zabytków. Przede wszystkim powinniśmy poświęcić na zwiedzanie dość dużo czasu, gdyż każdy zakamarek tej metropolii może opowiedzieć nam ciekawą historię. Warto zacząć zwiedzanie od placu George Square, przy którym znajdują się najważniejsze zabudowania miasta. Ważnym zabytkiem jest także katedra św. Mungo, która została wzniesiona w okresie średniowiecznym, a w jej podziemiach znajduje się krypta, gdzie pochowane jest ciało patrona katedry, który w jej obecnym miejscu w VI wieku założył kaplicę. Na uwagę zasługuje także Glasgow School Of Art. Budynek ten odznacza się przepięknym secesyjnym wyglądem. W Glasgow możemy też zwiedzić świetnie wyposażone muzea. Warto wejść do muzeum St. Mungo Religious Life and Art., Muzeum Transportu oraz do Muzeum i Galerii Sztuki Kelvingrove, które jest najstarszym muzeum w Szkocji. Po zakończeniu zwiedzania będziemy mogli odpocząć w zielonym i pełnym egzotycznych gatunków roślin ogrodzie botanicznym.

Do Glasgow w celach turystycznych najlepiej udać się w okresie letnim, gdy będzie można liczyć na najwyższe temperatury. Niemniej jednak wiosna czy jesień także są dobrymi momentami na zwiedzenie tego malowniczego miasta oraz jego okolic.