Tanie latanie   Bilety lotnicze do Eindhoven 
Loty do Eindhoven (Holandia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Eindhoven z Warszawy od 67zł Ryanair

 
Loty do Eindhoven z Warszawy od 67zł Ryanair

 
Loty do Eindhoven z Katowic od 99zł Wizzair

Informacje: Eindhoven

Eindhoven jest miejscowością znajdującą się w południowej części Holandii. Chociaż nie jest ona szerzej znana wielu turystom, to będzie można pomimo to znaleźć tam wiele interesujących zabytków, urokliwych zakątków i ciekawych muzeów, dzięki którym będziemy mogli bliżej zapoznać się z tym właśnie miejscem. Samo Eindhoven jest też bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym i ekonomicznym Holandii. Mieści się tam między innymi siedziba firmy Phillips, a także działaj Węzeł Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Jeżeli zamierzamy dostać się do Eindhoven, wówczas powinniśmy skorzystać z możliwości, jakie daje nam obecnie transport lotniczy. Niedaleko metropolii znajduje się międzynarodowe lotnisko, więc można szybko oraz wygodnie dostać się tam także z Polski. Poza tym należy zaznaczyć, że za bilety lotnicze wcale nie zapłacimy dużo i tym samym będzie można też zaoszczędzić pieniądze na tej wyprawie i przeznaczyć je na przykład na wypróbowanie lokalnych specjałów kulinarnych.

Miasto jest domem dla przeszło 200 tysięcy osób, a także przepływa przez nie rzeka nazywająca się Dommel. Okolice Eindhoven także zachęcają do odwiedzin, więc jeżeli chcielibyśmy zobaczyć holenderską prowincję oraz jej piękne krajobrazy, wówczas wystarczy tylko wypożyczyć dla siebie rower lub udać się w pieszą wycieczkę. Historia miasta jest dość długa i odbija się w jego architekturze. Prawa miejskie Eindhoven otrzymało dopiero w XIII wieku, ale już wcześniej było ono ważnym ośrodkiem handlowym w swoim regionie. Niestety w połowie XVI wieku zabudowania miejskie zostały zniszczone przez pożar, jednak nadal można podziwiać tam fascynujące zabytki. Powinniśmy przede wszystkim zwiedzić kościół św. Katarzyny, który został wzniesiony w drugiej połowie wieku XIX oraz jest wspaniałym przykładem neogotyckiego stylu architektonicznego.

W mieście będzie można także zobaczyć wiele ciekawych muzeów, które związane są zarówno z dziejami miasta, jak i sztuką. Warto zobaczyć Muzeum DAF oraz Phillipsa dokumentujące przemysłową historię miasta. Ciekawą propozycją jest archeologiczne muzeum Historisch Openluchtmuseum Eindhoven na świeżym powietrzu czy Van Abbemuseum, które zawiera wiele bezcennych dzieł sztuki współczesnej. Poza tym w Eindhoven ma także miejsce mnóstwo imprez kulturalnych, więc warto poświęcić także czas na to, aby sprawdzić, czy wtedy, gdy zamierzamy udać się do tego holenderskiego miasta, nie będziemy mogli uczestniczyć w jakimś festiwalu, zobaczyć jakiś wernisaż czy też pójść na koncert.

Jeżeli chcemy udać się do Eindhoven w celach turystycznych, to doskonałym okresem będzie oczywiście lato. Wówczas można liczyć na najwyższe temperatury, które czasami dochodzą nawet do 30 stopni Celsjusza, jednak średnio słupki rtęci wskazują na około 20-25 stopni. Również jesienią będziemy mogli miło spędzić tam czas, a termometry będą wtedy pokazywały średnio 10-15 stopni Celsjusza. Zimy w Eindhoven są raczej łagodne i temperatura rzadko kiedy spada poniżej zera, ale mogą pojawić się też opady śniegu.