Tanie latanie   Bilety lotnicze do Edynburg 
Loty do Edynburga (Wielka Brytania) w promocyjnej cenie

 
Loty do Edynburga z Łodzi od 127zł Ryanair

 
Loty do Edynburga z Łodzi od 127zł Ryanair

 
Loty do Edynburga z Krakowa od 200zł easyJet

Informacje: Edynburg

Krolewska_Mila_EDI

Edynburg jest świetnym miejscem na wakacje, gdy zamierzamy bliżej zapoznać się z magią oraz niezwykłą atmosferą Szkocji. To właśnie miasto może poszczycić się niezwykłymi zabytkami, które dokumentują jego bogatą historię, a także zielonymi parkami oraz rozległymi równinami, które pokrywają okolice metropolii. W Edynburgu odbywa się co roku mnóstwo różnego rodzaju festiwali, na które przybywa tam mnóstwo osób z całej Europy. Oprócz tego będzie można tam zakosztować w pysznej lokalnej kuchni, odwiedzić wiele muzeów i galerii sztuki oraz bawić się do białego rana w klubach i dyskotekach. Do Edynburga przyjeżdża też wiele osób w poszukiwaniu dla siebie pracy, a tamtejsza Polonia liczy sobie około 20 tysięcy polskich obywateli. Do miasta najłatwiej będzie dostać się samolotami. Można tam dostać się szybko, a także tanio, gdy postawimy na bilety lotnicze sprzedawane przez tanich operatorów.

Edynburg znajduje się na północnym-wschodzie Wysp Brytyjskich i jest miastem portowym, które wychodzi na Morze Północne, a także otoczone jest z drugiej strony wzniesieniami gór Pentland. W Edynburgu mieszka około 470 tysięcy osób, co czyni z niego jedno z większych miast w regionie. Jest to ważny lokalny ośrodek gospodarczy, kulturalny oraz akademicki, a także swoje siedziby ma tam wiele międzynarodowych przedsiębiorstw. W Edynburgu można zobaczyć prześliczną zabudowę, w tym mnóstwo zabytkowych budowli, które mogą poszczycić się wieloma wiekami historii. Zasadniczo centrum miasta jest podzielona na dwie części. Pierwszą z niej jest Stare Miasto, które obejmuje pochodzący z XVI wieku zamek górujący nad metropolią, a także piękny pałac Holyrood. W tej średniowiecznej dzielnicy znajduje się również ulica Royal Mile, która należy do najczęściej wybieranych arterii przez turystów. Pomiędzy Starym a Nowym miastem znajdują się ogrody Princes Street Gardens, gdzie można odpocząć wśród kojącej zieleni oraz szumu fontann. Mieści się tam również dworzec kolejowy Waverley. Nowe miasto z kolei zostało wzniesione w XVIII wieku oraz jego zabudowa odznacza się klasyczną elegancją. Mieszczą się tam siedziby banków, budynki rządowe oraz apartamenty i ekskluzywne sklepy.

W Edynburgi będzie można również miło spędzić czas, korzystając z bogatej oferty festiwalowej. Co roku organizowany jest tam Edinburgh Festival, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się z dziejami oraz tradycjami regionu i miasta. Szacuje się, że z zabawy podczas tej imprezy korzystają przeszło 2 miliony osób. Oprócz tego w mieście organizowane są też festiwale sztuki oraz muzyki, jak na przykład Fringe Festival, Edinburgh International Book Festival, Edinburgh Jazz & Blues Festival czy Edinburgh Military Tattoo.

Do miasta najlepiej pojechać w okresie letnim lub jesiennym. Można wtedy liczyć na najlepszą pogodę, która nie będzie tak chłodna i deszczowa, a także w tym czasie mają miejsce liczne wspomniane już imprezy kulturalne, więc warto przejrzeć szczegółowe ich terminarze, aby wybrać dla siebie najlepszy termin przyjazdu.